overlay

Antalya Sağlık Müdürlüğü İle Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü İşbirliği Protokolü

Evde Sağlık İyileştirme Protokolü

Güncelleme Tarihi: 31/01/2020

Endüstri Mühendisliği Teknikleri İle Evde Sağlık Hizmetlerinde İyileştirme‘’ projesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile Antalya Bilim Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

ABÜ Endüstri Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülecek projenin amacı; Evde sağlık hizmeti alan hastaların mevcut durumunun analiz edilmesi ve bu hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik mühendislik uygulamalarının geliştirilmesidir.

Proje kapsamında, evde sağlık hizmetlerinin sunulduğu hasta sayısı, bölgelere göre dağılımı, başvuru sebepleri, yardım çağrıları ve yapılan düzenli ziyaretlerin zamansal dağılımları ve zaman zaman acil yardıma ihtiyacı olan hasta talepleri ve bu taleplerin karşılanıp/karşılanamaması gibi sayısal dokümanların paylaşılması ve geleceğin planlanmasında İl Sağlık Müdürlüğü ile Antalya Bilim Üniversitesi arasında işbirliği sürecek.

Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ile İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür arasında imzalanan protokol sonrası Hülür, bu ve benzeri bilimsel çalışmaların sağlığın iyileştirilmesi ve planlanmasında çok önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür etti.